Hamilton: Her şeyi bir araya getiremedim

Lewis Hamilton, sıralama turlarında motorla ilgili bir sorun olmadığını, sadece her şeyi bir araya getirip rekabetçi bir tur atamadığını söyledi.

Hamilton: Her şeyi bir araya getiremedim Formula1

Vettel’in yaklaşık çeyrek saniye gerisinde 4.sırada kalan İngiliz pilot, Q3’te attığı iki turda da son düzlüğe çıkmadan önce blokoj yaşayıp, vakit kaybetmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Zorlu bir sıralama turuydu. Her şeyi bir araya getirip iyi turlar atamadım ve bu yüzden de bu sonucu kabul etmemiz gerekiyor.

“Antremanlarda işler gayet iyi gidiyordu. 3.antremanlarda da en hızlı araç olabilirdik, ama sıralama turlarında ne yazık ki bu performansı sergileyemedim.

“Açıkçası geride kalmamızın nedeni motorla ilgili değildi. Sebastian bizden daha iyi bir iş yaptı ve Q3’te oldukça güçlüydü. Burada olmayı hak etti.

“Önlerde derecelerin ne kadar yakın olduğunu görüyoruz. Yarışın da zorlu geçmesini bekliyorum. Kazanmak imkansız değil, elimden geleni yapıp saldıracağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.