Raikkonen önden kaymadan şikayetçi

Kimi Raikkonen, Kanada Gp’si sıralama turlarında önden kaymadan şikayetçi olduğunu ve bu yüzden son turunun da mahvolduğunu söyledi.

Raikkonen önden kaymadan şikayetçi Formula1

İlk hakların ardından 3.sırada yer alan Fin pilot, son turuna başladıktan kısa süre sonra bir hata yapınca turu bıraktı ve 5.’liğe geriledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Son hakkımda 2.viraja girerken birden önden kayma yaşadım ve sonrasında aracı kontrol edemeyip biraz dışarı çıktım. O esnadan sonra tur devam etmek anlamsızdı.

“Olanlar biraz garipti. Hafta sonu boyunca araç çok iyi çalışıyordu ve performanstan memnundum. Performans olarak son turumda daha fazlasını alabileceğimi biliyordum, ama ne yazık ki olmadı.

“Bugün de yine zor bir yarış olmasını bekliyorum. Neler olacağını göreceğiz, Red Bull pilotları farklı lastiklerle yarışa başlayacaklar.

“Şu an için bir tahminde bulunmak zor. İlk olarak güzel bir start almamız lazım. Sonrasında stratejik hamleler kritik olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.