Vettel: Daha iyi bir tur atabilirdim

Sebastian Vettel, sıralama turlarında pole pozisyonu almasına rağmen, daha hızlı gidebileceğini söyledi.

Vettel: Daha iyi bir tur atabilirdim Formula1

2001’de Michael Schumacher’in Kanada’daki pole pozisyonundan sonra İtalya takımına ilk defa bu başarıyı kazandıran Alman pilot, oldukça mutlu gözüküyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Pole pozisyonu her zaman çok önemlidir. Burası Gillles Villeneuve’ün geldiği yer ve bu pistin Ferrari için ne kadar önemli olduğunu biliyorduk.

“Bu yüzden biraz daha mutluyum. Takım olarak harika bir iş yapıp aracı hazırlamayı başardık, son turumda daha da hızlı gidebilirdim.

“Q3’teki ilk turumun ardından daha iyisini yapabileceğimi biliyordum. Bu yüzden sonuna kadar zorlamak istedim, yeterli olup olmayacağını bilmiyordum, ama işe yaradığı için mutluyum.

“Cuma gününden bu yana çok büyük bir gelişim sergiledik. Q2’de süper yumuşak lastikleri seçmemiz de doğru bir karardı. Önümüzde uzun bir yarış olacak, neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.