Kanada’da Vettel rüzgarı

Sebastian Vettel, sıralama turlarından itibaren rakiplerinden daha iyi bir iş yaptığı Kanada’da Gp’sinde kazanarak şampiyona liderliği ele geçirmiş oldu.

Kanada’da Vettel rüzgarı Formula1

Poleden başlayan ve bir daha arkasına bakmayan Alman pilotu Mercedes’ten Valtteri Bottas takip ederken podyumun son basamağı ise Max Verstappen’in oldu.

İlk turda Stroll – Hartley kazası sonrasında giren güvenlik aracı bir daha piste uğramazken, Hamilton’dan daha sonra pite giren Daniel Ricciardo, 6.başladığı yarışta damalı bayrağı 4.sırada geçmeyi başardı.

Kimi Raikkonen startta Ricciardo’ya geçildikten sonra yarışta bir daha dikkat çekmezken, 6.olarak takımına 8 puan kazandırdı.

Geri kalanların en iyisi Renault takımı olurken, Hulkenberg 7 ve takım arkadaşı Carlos Sainz ise 8.sıranın sahibi oldu.

Esteban Ocon da pitlerde kaybeden isimlerden olurken, günün son puanı ise Alfa Romeo Sauber’in genç yıldızı Charles Leclerc’e gitti. Yarışın ikinci bölümünü 10.sırada götüren Fernando Alonso ise motorunda meydana gelen sorunla birlikte 300.yarışından puansız ayrıldı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.