Bottas: Vettel yarışı çok iyi kontrol etti

Valtteri Bottas, yarışın ilk turundan itibaren kontrolün Vettel’de olduğunu ve daha fazlasını yapmasının mümkün olmadığını söyledi.

Bottas: Vettel yarışı çok iyi kontrol etti Formula1

Yarışa 2.sıradan başlayan ve sonlara doğru Verstappen’in baskısını hissetse de damalı bayrağı 2.sırada geçen Fin pilot, şampiyonada da 3.sıraya yükselmiş oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“İlk turdan itibaren Ferrari bizden daha hızlıydı.

“Vettel de bugün yarışı çok iyi kontrol etti, sonlara doğru benzin biteceği için yavaşladım ve Max de farkı kapadı, ama sonunda burada olmayı başardım.

“Bugün elimizden gelenin en iyisini yaptık ve maksimum sonucu aldık. Yine de 2.olmak çok iyi olmadı, ama önümüzdeki yarışlara bakmaya devam edeceğiz.

“Sıralama turlarında küçük bir farkla 2.olduktan sonra yarışı kaybetmek üzücü, ama artık yapabilecek bir şeyimiz yok. Umarım sonraki yarışta işler bizim için daha iyi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.