Ricciardo 4.’lükten memnun

Daniel Ricciardo, küçük motor problemleri yaşadığı Kanada Gp’sinde gelen 4.’lüğün kendisini memnun ettiğini söyledi.

Ricciardo 4.’lükten memnun Formula1

Pit stop stratejisiyle birlikte geride bıraktığı Lewis Hamilton ile kalan bölümde mücadele eden Avustralyalı pilot, damalı bayrağı 4.sırada geçmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Buraya güncellemelerle geldik, ama araç ne yazık ki tam olarak istediğim gibi değildi ve özellikle sürüş olarak sorunlar yaşadım.

“Yine de yaşadığım sorunlardan ayrı olarak Max’in hafta sonu boyunca çok daha iyi bir iş yaptığını kabul etmem lazım. Podyuma çıkmayı hak etmişti.

“Kanada’dan mutlu ayrılacağım. Lewis’in önünde 2 puan daha fazla kazandım ve en azından buradan da şampiyonada puan farkını azaltarak ayrılacağım.

“Böyle bir sonuç her şeye rağmen güzeldi ve umarım bundan sonraki yarışlarda da daha iyi durumda olarak devam edebiliriz. Önümüzde hala uzun bir sezon var ve savaşmaya devam etmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.