Vettel: İnsanların piste girmesinden korktum

Sebastian Vettel, damalı bayrağın bir tur erken sallanmasının ardından insanların piste girmesinden korktuğunu söyledi.

Vettel: İnsanların piste girmesinden korktum Formula1

Yarışı baştan sona lider götüren Alman pilot, 69.turda damalı bayrağın sallanmasının ardından kafasının karıştığını, ama yarışmaya devam ettiğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Damalı bayrağın sallandığı görünce bir an neler olduğunu anlayamadım. Neyse ki telsiz üzerinden takımla konuşup, bu sorunu çözdük.

“Eğer telsizde de bir sorunumuz olsaydı ve ben de yarışın bittiğini düşünseydim, yavaşlamak zorunda kalacaktım. Ondan sonra sadece arkadakilerin de yanlış anlamasını beklemek zorunda kalacaktım.

“Takımla konuşup yarışın devam ettiğini öğrendikten sonra da insanların yarış bitti zannedip piste girmelerinden korktum.

“Damalı bayrağı gördükten sonra dev ekrana bakıp son tur yazdığını gördüm ve ne yapmam gerektiğini bilemedim.  Takıma ‘Sanırım yarış daha bitmedi henüz’ dedim ve onlar da haklı olup devam etmem gerektiğini söylediler.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.