Hamilton: Yarışı bitirdiğim için mutluyum

Lewis Hamilton, Kanada Gp’si boyunca motorundan endişeli olduğunu ve damalı bayrağı gördüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Hamilton: Yarışı bitirdiğim için mutluyum Formula1

Aynı motorla 7.yarışına çıkan Hamilton, buraya güncelleme ile gelen rakiplerinin gerisinde kalmayı beklediğini ifade etmiş ve yarışı da 5.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Kanada Gp’sini tamamladığım için çok mutluyum. Benim için çok zorlu bir yarış oldu.

“Starttan itibaren tam güç ile gidemiyordum ve bu yüzden de öndekileri yakalayıp geçme şansım olmadı. Motor sıcaklığı çok yüksekti ve bir türlü onu düşüremedik.

“Her tur araca bu sefer bir şey olacak mı gidiyordum ve bu da psikolojik olarak çok zordu. Üst üste 7.yarışta da aynı motorla yarışıyorum ve artık ömrünü tamamlamak üzere. Daha fazla puan kaybedebilirdik.

“Umarım seneye iki motorla yarışmamızı istemezler. Kimse burada bir dayanıklılık mücadelesi görmek istemiyor. Performans istiyorsunuz ve bizim de bu yönde adımlar atmamız gerekiyor. Benim fikrime göre spor yanlış yolda ilerliyor, bu konuda çok farklı fikirlerim var.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.