Alonso: Daha fazla performansa ihtiyacımız var

Fernando Alonso, aracın hala yeteri kadar hızlı olmadığını ve performansa ihtiyacı olduğunu söyledi.

Alonso: Daha fazla performansa ihtiyacımız var Formula1

Yarışın kendisi için iyi başladığını ifade eden İspanyol pilot, araçtaki gücü birden kaybetmiş ve 10.sırada götürdüğü yarıştan puansız ayrılmıştı.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Yarışın başı benim için eğlenceliydi, özellikle güvenlik aracının ardından 2 virajda üç kişiyi geçtim ve birden avantajlı bir konuma geldim.

“Hafta sonu boyunca çok rekabetçi değildik, ama puan barajına girmişken motorda meydana gelen problemle dışarda kalmak üzücüydü. Üst üste iki yarıştır bunun olması hayal kırıklığı yarattı.

“Araçta hala üzerine gitmemiz gereken bazı noktalar var ve gelişmemiz gerekiyor. Önümüzdeki birkaç ayda nerede olduğumuzu göreceğiz.

“Performansın yanında dayanıklılığın da ne kadar önemli olduğunu son iki yarışta tekrar hatırlamış olduk. Bu şekilde puan kaybetmeye devam edemeyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.