Bottas: Motor güncellemesine ihtiyacımız var

Valtteri Bottas, Kanada Gp’sinde geride kalmalarının en büyük sebebinin motor güncellemesi olduğunu söylerken, bunu bir an önce halletmek istediklerini belirtti.

Bottas: Motor güncellemesine ihtiyacımız var Formula1

Fransa’ya güncelleştirilmiş motorla gidecek olan Mercedes’in burada üstün olması beklenirken, Fin pilot da artık buna ihtiyacı olduklarını ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Kanada’nın ardından motor olarak güncellemeye ne kadar ihtiyacımız olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

“Özellikle Pazar günü yarışta yeteri kadar hızlı değildik.  Fransa’da sonunda yeni motora geçeceğiz ve bunun da fark yaratmasını bekliyorum.

“İlk turdan itibaren Kanada’da Vettel’i geçmek neredeyse imkansız gözüküyordu. Bütün yarışı kontrol ederken rahat şekilde zafere ulaştılar. Bizim onların bu kadar kolay kazanmalarına izin vermememiz gerekiyor.

“Şimdi önümüzdeki yarışlara konsantre olup kazanmaya devam etmeliyiz. Ben de bu sene büyük şanssızlıklar yaşadım ve artık kazanmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.