Tost: Aracın potansiyeli göründüğünden daha fazla

Toro Rosso patronu Franz Tost, aracın performans olarak daha iyi durumda olduğunu, ama bunu yarışlarda ortaya çıkaramadıklarını söyledi.

Tost: Aracın potansiyeli göründüğünden daha fazla Formula1

Son olarak Kanada Gp’sinde de Brendon Hartley ile iyi bir yerde olan Faenza merkezli takım, Stroll ile meydana gelen kazadan sonra ümitlerini yitirmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tost şöyle konuştu.

“Son yarışlarda ne yazık ki iyi sonuçlar alamıyoruz, ama bunun nedeni aracın kötü olması değil. sadece mümkün olan bütün performansı ortaya çıkaramıyoruz.

“Fransa’da işlerin daha iyi olacağından eminim. Paul Ricard için iyi bir paketimiz var ve potansiyelimizi piste yansıtmamız gerekiyor.

“Pierre’in güç ünitesi sorunu yaşamasıyla geriden başlaması sorunu ile uğraşırken, ilk turda Hartley’nin de hatası olmayan olayda yarış dışı kalması bizim için her şeyi değiştirdi.

“Yine de umudumuzu kaybetmiyoruz. İyi bir aracımız var ve mümkün olduğunca çok puan almaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.