Alonso: Başarıları hak etmiş olmam gerekiyor

Fernando Alonso, kariyerinde kazandığı başarılara rağmen insanların bunu takdir etmemesi halinde bir anlamı olmadığını söyledi.

Alonso: Başarıları hak etmiş olmam gerekiyor Formula1

32 yarış kazanan ve iki dünya şampiyonluğu bulunan İspanyol pilot, 300.yarışında Kanada Gp’sinde hayal kırıklığı yaşamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Son 4 yıldır herhangi bir kupa kazanamadım, ama bu bir anlamda da güzel bir şey.

“Eğer insanlar kazandığım başarıları takdir etmezlerse, bunların benim için de hiçbir anlamı olmayacaktır. Bu şekilde kazansaydım benim için daha zor olurdu.

“Tabii ki daha önce de dediğim gibi kariyerinde bazı fırsatları kaçırdım ve sonrasında da McLaren-Honda ile rekabetçi olamadık.

“Şu an Renault ortaklığı ile doğru yolda ilerlediğimizi düşünüyorum. Kazanmak için işler iyi gidiyor ve kariyerim bittiğinde neler kazandığımı göreceğiz.

“Her şeye rağmen şu an için mutluyum. Şu an griddeki bile yarıştığım çok yetenekli bazı pilotların podyuma çıkamadığını görüyoruz. Hulkenberg, Sainz ve Vandoorne gibi çok yetenekli pilotlarla yarışıyorum, bu yüzden başardıklarımdan gururluyum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.