Leclerc: F2’den F1’e geçmek beklenenden zordu

Charles Leclerc, Formula 2’den Formula 1’e geçmenin beklediğinden çok daha zor geçtiğini, ama yine de iyi bir iş yaptığına inandığını söyledi.

Leclerc: F2’den F1’e geçmek beklenenden zordu Formula1

Zorlu geçen ilk 3 yarışın ardından performansını arttıran ve düzenli olarak Q2’ye çıkan Monacolu pilot, son 4 yarışın 3’ünden de puan aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Leclerc şöyle konuştu.

“3 yaşından beri ben de şu an pistte olan herkes gibi Formula 1’de olmanın hayalini kuruyordum ve yine de buraya kadar genç yaşımda gelmeyi beklemiyordum.

“Başlarda benim için çok zorlu bir süreçti, ama sonrasında kendimi araçta daha rahat hissettim ve artık işlerin biraz daha kolay olduğunu hissediyorum.

“İlk yarış hafta sonu çok değişikti. Basından büyük bir ilgi oldu ve bu tarz şeylere Formula 2’den alışık değildim. Yine de sadece kendi işime odaklanıp elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım.

“Umarım ilerleyen yarışlarda aracımızı da en güzel şekilde geliştirip, daha iyi sonuçlar alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.