Abieboul: Red Bull yakıttan dolayı geride kalıyor

Renault patronu Cyril Abiteboul, Red Bull’un farklı yakıt kullanmasından dolayı motorun tam performansla çalışmadığını belirttiler.

Abieboul: Red Bull yakıttan dolayı geride kalıyor Formula1

Red Bull Exxon/Mobil ile anlaşırken, Renault ve diğer müşterisi McLaren ise yakıt olarak BP/Castrol kullanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Açıkçası içten içe Red Bull’un kazanacak hıza sahip olmasını umuyorum. Buna oldukça yakınlar, ama hala rakipleri ile aynı seviyede değiller. Farklı bir yakıtla daha iyi olabilirlerdi.

“Tabii ki kendi anlaşmaları gereği böyle bir seçim yapmalarını anlıyorum, ama eğer bizle aynı yakıtı kullansalardı kesinlikle performans anlamında daha iyi olacaklarına eminim.

“Yine de bizim de motor konusunda biraz daha kendimizi geliştirmemiz gerektiği bir gerçek ve bu yüzden elimizden geleni yapacağız.

“Umarım bir sonraki güncellemede Ferrari ve Mercedes ile aradaki farkı kapatıp, daha iyi sonuçlar almada müşterilerimize yardımcı olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.