Grosjean: Kanada güncellememiz çok başarılıydı

Romain Grosjean, Haas’ın Kanada’daki güncellemesinin griddeki en iyilerden biri olduğunu ve bunu sonuca çevirmek istediklerini söyledi.

Grosjean: Kanada güncellememiz çok başarılıydı Formula1

Sıralama turlarının henüz başında motor problemi yaşayan ve hafta sonu başlamadan biten Fransız pilot, buna rağmen yarışta iyi bir iş yapsa da puana ulaşamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“Güncellemelerden çok memnunum. İlk antremanlardaki turlardan itibaren bunu hissetmiştim.

“Yol tutuş anlamında özellikle aracın ön kısmında çok iyi bir iş yaptık ve artık daha fazla downforce ile yarışıyoruz. Bence bu şu ana kadar ki en iyisiydi.

“Kevin aracın arka kısmında daha fazla sorun yaşıyordu. Ben sürüş sırasında ön tarafın yol tutuşunun çok olmasını seviyorum ve bu ayarlar benim için gayet iyi.

“Fransa’da kendi evimdeki yarışta güzel bir sonuç almak istiyoruz. Bu sene her ne kadar çok güçlü olsak da bunu henüz sonuca yansıtamadık. Umarım ilk puanlarımı seyircilerimin önünde alabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.