Hamilton: Henüz umudumu kaybetmedim

Lewis Hamilton, en hızlı araç olmadıklarını kabul ederken, buna rağmen şampiyonluk ümitlerini kaybetmediğini söyledi.

Hamilton: Henüz umudumu kaybetmedim Formula1

Sezona zorlu bir giriş yapan ve sonrasında üst üste iki yarış kazanarak liderliğe yükselen İngiliz pilot, Kanada Gp’si ile birlikte Vettel’in 1 puan gerisine düşmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Evet, bu sezon araç olarak en iyi durumdaki takım değiliz, ama ben bunun kafama girmesine izin vermiyorum. Bu zayıflık göstergesi olurdu ve ben zayıf değilim.

“Formula 1’de hala kazanmak için çok mücadele ediyorum. Bu spora büyük bir tutkum var ve bütün enerjimi de kendimi ve takımı geliştirmek için kullanıyorum.

“Gridde nereden başladığımı hiç kafama takmıyorum. Sürekli öndekini nasıl geçebilirim diye düşünüyorum ve bu da beni daha çok motive ediyor.

“Pist üstünde her şeyi doğru yapıp yine de gerilerde kalmak oldukça zor bir durum. Takımdaki herkes bu durumdan dolayı mutsuz, ama en iyi şekilde çalışıp tekrar kazanma alışkanlığı geri kazanabilecek güçteyiz.

“Önümüzde hala çok uzun bir sezon var. Bunun içinde iyi ve kötü günler olacaktır, motivasyonumuzu kaybetmemeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.