Ricciardo: Tekrar Fransa’da yarışmak güzel olacak

Daniel Ricciardo, Fransa’nın tekrar Formula 1 takvimine girmesinin sevindirici olduğunu ve iyi bir yarış çıkarmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Ricciardo: Tekrar Fransa’da yarışmak güzel olacak Formula1

Son olarak Magny-Cours 2008 yılındaki yarışa ev sahipliği yaparken, Paul Ricard’da ise en son 1990 yılında yarışılmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Daha önce Paul Ricard’da yarıştım, ama o zamanlar gençtim ve nasıl bri tasarımda olduğunu çok hatırlamıyorum.

“Son Monaco ve Kanada Gp’leri sokak yarışı olduğu için oralarda en ufak bir hata işleri çok zor bir hale sokabilirdi. Paul Ricard’da ise limitleri daha fazla zorlayıp, iyi sonuçlar alabiliriz.

“Çok sayıda uzun teknik virajlar var ve bunların hepsi de eğlenceli değil. Yine de genel anlamda keyifli bir pist ve burada yarışmak güzel olacaktır.

“Aynı zamanda geçiş için de çok sayıda fırsat sunan bir pist olduğunu için son sıkıcı yarışların ardından burada daha keyifli bir şeylerin olmasını bekliyorum.

“Bu yarışla birlikte son 1 ayı Fransızca konuşulan yerlerde geçirdik ve belki yarış sonunda harika Fransızcamla bir şeyler diyebilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.