Bottas: Fransa’ya favori olarak gitmiyoruz

Mercedes pilotu Valtteri Bottas, Fransa Gp’sine favori olarak gitmediklerini ve rakiplerinin güçlü olarak gitmesini beklediğini söyledi.

Bottas: Fransa’ya favori olarak gitmiyoruz Formula1

Motor güncellemesi ile Paul Ricard’a gidecek olan Mercedes, bu sorunun Kanada’daki kötü performanslarında etkili olduğunu belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Değişik bir hafta sonu olacak. Bu pisti kimse çok iyi bilmiyor ve antremanlarda bol bol tur atarak mümkün olduğunca çok veri toplamalıyız.

“Yeni bir motorla burada yarışacağımız için heyecanlıyım. Kanada’da zafer için buna ihtiyacımız vardı, ama yetişmemişti.

“Motorun yanında yeni birkaç parça ile Fransa’da kazanmak için savaşacağız, ama her şeye favori olduğumuzu düşünmüyorum. Rakiplerimiz de bu sezon çok iyi bir gelişim sergiliyorlar.

“Kanada’da yarışa araca uyan bir pistte yarışacağız düşüncesi ile gitmiştik, fakat Ferrari bizden daha iyi bir iş yaptı. Geliştirme yarışında öndeler ve Fransa’da da galibiyete daha yakın duruyorlar.

“Sadece eski motoru suçlamak doğru olmaz, araçta da hala çok eksiklerimiz var ve en kısa sürede bunları çözmemiz gerekiyor. Özellikle hiper yumuşak lastikleri çalıştırmak bizim için oldukça zor oldu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.