Marko: Renault erken karar vermemiz için zorladı

Helmut Marko, 2019 motoru ile ilgili kararlarını Fransa Gp’sinden sonra vermek istediklerini, ama Renault kendilerini erken karar için zorladığını söyledi.

Marko: Renault erken karar vermemiz için zorladı Formula1

Gelecek sene Honda motoruna geçecek olan Milton Keynes merkezli takım, Toro Rosso’nu Japon üretici ile çalışmasından dolayı gelişimlerinden haberdardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marko şöyle konuştu.

“Aslında kararımızı Fransa Gp’sinden sonra açıklamak istiyorduk, ama Renault bize ültimatom verdi ve Pazar gününe kadar öğrenmek kararı öğrenmek istediklerini söyledi.

“Honda’nın Kanada’da yaptığı güncellemenin yaklaşık 0.3 saniyelik bir iyileştirme yarattığını tahmin ediyoruz ve bu kesinlikle onların doğru yolda olduğunu gösteriyor.

“Öndekilerle arayı artık iyice kapatmak istiyoruz ve bunun için de kaliteli bir motora ihtiyacımız var. Honda’nın yapabileceklerini biliyoruz, Toro Rosso ile çalışmalarından dolayı sürece hakimiz ve iyi şeyler gördük.

“Umarım gelecek sezondan itibaren işler daha iyi olur. Renault ile geçen yıllar çok iyiydi, ama artık bu değişime ihtiyacımız var.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.