Montezemolo: Marchionne eski başarıları kıskanıyor

Ferrari’nin eski başkanı Luca di Montezemolo, mevcut başkan Sergio Marchionne’nin geçmişteki önemli başarıları kıskandığını söyledi.

Montezemolo: Marchionne eski başarıları kıskanıyor Formula1

Ferrari’nin altın çağında takım bünyesinde olan Montezemolo, birçok şampiyonluk görmüş ve takımın zaferden zafere koşmasında pay sahibi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Montezemolo şöyle konuştu.

“Açıkçası Marchionne’nin geçmiş başarıları bu kadar kıskanıyor olmasına üzülüyorum. Böyle şeyler insanların kafasında farklı düşünceler olduğunu akla getiriyor.

“Ross Brawn ve Jean Todt gibi çok önemli isimlerle harika başarılar elde ettik ve bunlardan dolayı çok gururluyum.

“Hala birçok insanla görüşmeye devam ediyorum. Zamanında Lauda, Schumacher ve Raikkonen gibi isimlerle yarışlar kazanmak harikaydı.

“Sebastian da harika bir pilot, ama ne yazık ki Michael kadar başarılı işler yapamadı. Umarım o da kısa süre içinde kazanmaya başlar ve kırmızı tulumla şampiyon olabilir.

“Bu sene Mercedes yeterince rekabetçi gözükmüyor ve Vettel’in bir şansı olacağını düşünüyorum. Belki bu yıl onun senesi olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.