Raikkonen: Fransa Gp’si dünyayı değiştirmeyecek

Ferrari pilotu Kimi Raikkonen, Fransa Gp’sinin bu kadar çok beklenmesini anlamadığını ve geçiş olarak da bekleneni vermeyebileceğini söyledi.

Raikkonen: Fransa Gp’si dünyayı değiştirmeyecek Formula1

Sıkıcı geçen son iki yarışın ardından uzun düzlüğü olan Fransa’da bunun değişebileceği konuşulurken, Fin pilot bunlara çok katılmıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Daha önce bu pistte testlere katıldım ve çok sayıda farklı tasarımda burayı kullandılar.

“Çok daha uzun ve kısa olduğu dönemleri hatırlıyorum. Ferrari ve McLaren ile burada çok sayıda tur attım. Açıkçası her şeyin bir an da değişeceği bir pist olmayacaktır.

“Geçişin yine zor olmasını bekliyorum. En azından geçmiş dönemdeki testleri düşündüğümde böyle olabileceğini hissediyorum.

“Cuma günü piste çıktığımızda neler olacağını daha iyi anlayacağız. Gridde burada hiç yarışmamış pilotlar da var ve yarışta neler göreceğimizi tam olarak bilemiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.