Abiteboul Red Bull – Honda anlaşmasından memnun

Cyril Abiteboul, Red Bull’un Honda motoruna geçme kararını anladığını ve bundan dolayı memnun olduğunu söyledi.

Abiteboul Red Bull – Honda anlaşmasından memnun Formula1

Birkaç gün önce 2019’da artık Honda motoru ile yarışacağını açıklayan Red Bull, 2020 için de anlaşma sağlandığı belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Red Bull’dan yaklaşık 1 yıldır konuyla ilgili bir cevap bekliyorduk ve sonunda her şey açığa çıktığını için mutluyum.

“Geçen seneki Singapur Gp’sinde de bu ortaklığın bir yerde biteceğini belirtmiştik. Birlikte çok büyük başarılar elde etsek de her zaman şartlar istendiği gibi olmuyor.

“Artık müşterilerden daha az gelirimiz olacak belki, ama bu motoru geliştirmek için daha az para harcayacağımız anlamına gelmiyor. Bundan sonra daha iyi olmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

“Arada bir kırgınlık yok. Hem kendimiz hem de onlar için gayet mutluyum. Sonuçta ortadaki belirsizlik kalkmış oldu ve şimdi iki taraf da gelecek planlarına ağırlık verebilecek. Kararlarını kısa sürede verdikleri için de Red Bull’a teşekkür ediyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.