Hulkenberg: Aracın gelişimi gayet iyi

Nico Hulkenberg sene başından bu yana aracı geliştirme konusunda oldukça iyi bir iş yaptıklarını ve doğru yolda ilerlediklerini söyledi.

Hulkenberg: Aracın gelişimi gayet iyi Formula1

Bazı pistlerde rakiplerinin gerisinde kalsa da genel anlamda en hızlı 4.takım olarak görülen Renault, iki pilotu ile birlikte puan almayı başarıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Aracımızın en iyi özelliği her pist karakteristiğinde rekabetçi olabilmesiydi. Bu yüzden genel olarak sezon başından beri bir şekilde puan almayı başarıyoruz.

“Toro Rosso ve Haas’ın da bazı yerlerde çok kuvvetli olduğunu görüyoruz, ama bizim en büyük avantajımız her koşulda hızlı ve diğerlerine göre daha istikrarlı olmamızdı.

 “Geçen yıla göre büyük bir gelişim gösterdiğimiz kesin. Bu yıl güncellemelerin arasındaki süreleri de kısa tutuyoruz ve bu sayede diğerlerine cevap verme konusunda da daha rahatız.

“Pilot olarak her şeyin kısa sürede düzelmesini istiyorsunuz, ama bazen sabırlı olmak gerekiyor. Umarım sene sonuna kadar her şey daha da iyi olur ve ön grupla aradaki farkı kapatabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.