Verstappen: Honda motoru Red Bull’a yardım etmeli

Max Verstappen, Honda motoruna geçmenin takıma yardım edeceğine inandığını ve gelecek yıl kazanan bir takım olabileceklerini söyledi.

Verstappen: Honda motoru Red Bull’a yardım etmeli Formula1

Renault ile olan 12 yıllık birlikteliğini Salı günkü açıklamasıyla bitiren Milton Keynes merkezli takım, kardeş takımı Toro Rosso ile çalışan Honda’yı yakından incelemiş ve 2019 için kararını bu şekilde vermişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Bu sene gösterdikleri performans ve gelişime bakarsak gayet iyi durumda olduklarını söyleyebilirim. Özellikle Kanada’daki güncellemeleriyle doğru yolda olduklarını gösterdiler.

“Doğru insanları doğru yere konumlandırarak gelişiyorlar ve başarılı olabileceklerine inançları tam. Biz de takım olarak onlara bu yolda gücendiğimiz için böyle bir karar verdik.

“Ailemin son yarışta benimle birlikte olmaması konusu çok dikkat çekti, ama kimsenin bunun arkasında bir şey araması gerektiğini düşünmüyorum.

“Ben kazanırken de hep oradaydılar ve o gün bazı nedenlerden dolayı gelemediler. Bunun çok büyümemesi gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.