Alonso: Red Bull’un kararına şaşırmadım

Fernando Alonso, Red Bull’un 2019 yılında Honda motoruna geçmesinin kendisini şaşırtmadığını ve bunu analiz etmenin anlamsız olduğunu söyledi.

Alonso: Red Bull’un kararına şaşırmadım Formula1

Uzun yıllardır devam eden birlikteliği sonlandıran Red Bull, Toro Rosso’nun bu sezon Honda motoru ile çalışmasından dolayı Japon üreticiyi yakından takip etme şansı yakalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Açıkçası bu hamleye çok şaşırdığımı söyleyemem. Bir süredir anlaşmazlıklar olduğunu herkes gibi ben de haberlerden duyuyordum.

“Diğer takımların yaptığı hamleleri analiz etmenin kolay olmadığını düşünüyorum. Bütün verileri toplayıp böyle bir karar verdiklerine eminim.

“Honda’nın da sporda kalmasına sevindim. Bu spor için önemli bir üretici ve her ne kadar birlikte başarılı olamasak da Formula 1 için çok önemli bir değer olduklarını düşünüyorum.

“Son aylarda zaten çok sayıda dedikodu çıkmıştı ve böyle bir şeyin olacağını tahmin ediyorduk. Sonunda her şey resmi bir hal aldı.

“Bizim için her zaman gelecek önemlidir, geçmişte olanlara odaklanmak yerine, önümüze bakmamız gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.