Abiteboul: Fransa Gp’si Renault için çok önemli

Renault’nun evinde hafta sonunda yapılacak olan yarışın takım için çok önemli olduğunu ifade eden Cyril Abiteboul, iyi bir sonuç almak istediklerini söyledi.

Abiteboul: Fransa Gp’si Renault için çok önemli Formula1

Takımlar şampiyonasında 4.sırada yer alan Renault,  F1’e geri döndükten sonra iyi bir gelişim göstermeyi başardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Fransa Gp’sinin tekrar takvime dönmesiyle birlikte, bizim için de çok duygusal bir yarış olacaktır. Bu takım için çalışan herkes gururla bu yarışı bekliyor.

“Renault’nun Formula 1’deki ilk galibiyeti 1979 yılında Dijon’daki yarışta geldi. O zaman iki pilotumuzla birlikte podyuma da çıkmayı başarmıştık.

“Fransız takımı olmamızdan dolayı üzerimizde fazladan bir baskı olacaktır, ama biz bunu iyi tarafa çekip kendimize bir itici güç olarak kullanmak istiyoruz.

“Kanada’daki takım oyununu burada da sürdürüp, başarılı olmak istiyoruz. Hafta sonundaki yarışı heyecanla bekliyoruz, umarım güzel bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.