Raikkonen: Yeni bir pistte yarışmak güzel olacaktır

Kimi Raikkonen, yıllar sonra takvime geri dönen Fransa’da yarışmanın keyifli olabileceğini ve yarışta neler olabileceğinin tahmin edilemeyeceğini söyledi.

Raikkonen: Yeni bir pistte yarışmak güzel olacaktır Formula1

1990 yılında Paul Ricard pistinde yapılan son yarışı o zamanlar Ferrari adına yarışan Alain Prost kazanırken, Fransa’da 2008’deki son yarışı da yine kırmızılardan Felipe Massa kazanmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Yeni bir pistte yarışacağımız için mutluyum. Burası tam olarak yeni sayılmasa da, daha önce sadece test için Paul Ricard’a gelmiştik. Yarışmak çok daha farklı olacaktır.

“Pistin tasarımı test yaptığımız zamanlara göre de daha farklı ve bu yüzden herkes tam olarak yarıştan ne beklemesi gerektiğini bilmiyor. Bunun için antremanları beklememiz gerekecek.

“Hava sıcaklığı ve lastiklerin nasıl tepki vereceği çok önemli. Herkesin antremanlarda çok sayıda tur atmasını bekliyorum, böylece çok sayıda veri toplayabiliriz.

“Umarım bu pist herkese keyifli bir yarış sunabilir. Biz diğer yarışlarda olduğu gibi normal programımızı uygulayıp neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.