Perez: Honda’nın bu kadar iyi olduğunu düşünmüyordum

Sergio Perez Red Bull’ın gelecek sezon Honda motoru ile yarışma kararına şaşırdığını ve Japon üreticinin bu kadar olduğunu bilmediğini söyledi.

Perez: Honda’nın bu kadar iyi olduğunu düşünmüyordum Formula1

Spora geri döndüğünden bu yana henüz podyuma dahi çıkamayan Honda motoru, bu sene iyi bir gelişim göstermeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Açıkçası bu karara biraz şaşırdığımı söylemeliyim, Honda’nın bu kadar iyi olduğunu düşünmüyordum.

“Muhtemelen Red Bull, Toro Rosso ile birlikte Honda’yı da yakından takip etti ve bu doğrultuda bir karar verdi. Güzel bir gelişim görmüş olduklarına eminim.

“Onların motor kararını ben de herkes gibi heyecanla bekliyordum. Sonuçta çok güçlü bir paketleri var ve bunu hangi motorla birleştirecekleri çok önemliydi. 2019’da verdikleri kararın nasıl olduğunu daha iyi göreceğiz.

“Herkesin rekabetçi olması spor için güzel bir gelişme olur. Orta sıralardaki takımlar da öndekilere yaklaşırsa daha heyecanlı yarışlar görebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.