Sainz: Red Bull’un kararı benim geleceğimi etkilemeyecek

Carlos Sainz, Red Bull’un gelecek sezon için Honda ile motor anlaşmasına varmasının geleceğini etkilemeyeceğini söyledi.

Sainz: Red Bull’un kararı benim geleceğimi etkilemeyecek Formula1

Renault’da kiralık olarak yarışan ve hala sözleşmesi Red Bull’da olan İspanyol pilot, hala geleceği ile ilgili kesin bir karara varabilmiş değil.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Bu anlaşmanın benim geleceğimi değiştireceğini düşünmüyorum. Gelecek yıl olsa bu fark yaratabilirdi, bu yıl etkilemeyecektir.

“Ricciardo’nun durumu benim için bir şeyleri değiştirebilir, onun henüz kararını vermemiş olması birçok takımın da 2019 kadrosunu kesinleştirememesine yol açıyor.

“Önümüzde çok uzun bir dönem var ve ben Renault’da yarışmaktan mutluyum. Tabii ki Red Bull’da yarışma şansı önüme çıkarsa bunu da kaçırmak istemem.

“Neler olacağını göreceğiz. Biz de sizin gibi bazı şeylerin kesinleşmesini bekliyorum, ama bu öyle kısa sürede olmuyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.