Alonso: Vakit kaybını telafi etmeliyiz

Fernando Alonso, ikinci antremanların sonunda attığı spinden dolayı yarış ayarları ile ilgili biraz vakit kaybettiklerini ve bugün bunu telafi etmek istediğini söyledi.

Alonso: Vakit kaybını telafi etmeliyiz Formula1

Günü 7.sırada noktalayan İspanyol pilot, tek turla ilgili iyi veriler topladıklarını, ama yarış temposunda nerede olduklarını tam olarak bilmediklerini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Şartlar tam olarak istediğimiz gibi değildi. Herkesin ilk günden sonra çok zorlandığına eminim.

“İlk antremanlarda rüzgar büyük bir rol oynadı ve bu d öğleden sonrasının akışını değiştirdi. Pist denize yakın olduğundan dolayı sürekli rüzgarın yönü değişiyor. Buna iyi uyum sağlamalıyız.

“Hızlı şekilde aracı anlayıp ayarları yapmamız gerekiyor. Yeni bir pistte bunları ne kadar çabuk hallederseniz, o kadar avantajlı olursunuz.

“2.antremanların sonundaki sanal güvenlik aracından dolayı, yarış temposu ile ilgili istediğimiz verileri toplayamadık. Son seansta bunu telafi etmek istiyoruz. Umarım sıralama turlarında biraz daha rekabetçi olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.