Ricciardo: Herkes Mercedes’i takip edecek

Daniel Ricciardo, Fransa Gp’si hafta sonunda en güçlü takımın Mercedes olduğunu ve diğerlerinin onları takip edeceğini söyledi.

Ricciardo: Herkes Mercedes’i takip edecek Formula1

Antremanlarda şu an için en hızlı 2.takım görüntüsünde olan Red Bull’da Avustralyalı pilot, Hamilton’ın en hızlı turunda 0.7 saniye yavaş kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“İlk buraya gelirken hızlı olduğumuzu düşünüyordum, ama sonrasında Lewis’in attığı turları gördüm ve bu fikrim biraz değişti.

“Yarış temposunda da hala istediğimiz yerde değiliz, bu yüzden bunu da geliştirmemiz gerekiyor. bugünün biraz uzun geçmesini bekliyorum.

“Valtteri nerede tam olarak bilmiyorum, ama Lewis kesinlikle çok hızlı ve gridin geri kalanı da hafta sonu boyunca onu takip edecektir.

“Max ile birlikte verileri karşılaştırıp biraz daha hızlanmak için elimizden geleni yapmalıyız. Ferrari’nin de yine sıralama turlarında tempoyu birden arttırdığını biliyoruz. Bu yüzden her şeyimizle savaşıp, yarış için avantajlı bir yerde olmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.