Hamilton: Bazı virajları görmesi çok zor

Lewis Hamilton, yeni bir pistte yarışmanın verdiği zorluklardan keyif aldığını, ama sürüş sırasında bazı virajları zor görebildiğini söyledi.

Hamilton: Bazı virajları görmesi çok zor Formula1

180 farklı tasarımı içinde barındıran ve dıştan bakıldığında oldukça karmaşık gözüken Paul Ricard pisti, ilk gününde pilotları oldukça zorlamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Yeni bir pist gördüğümde her zaman heyecanlanırım. Oraya adapte olup, güzel turlar atmak kolay olmuyor, ama ben bu zorluğu seviyorum.

“Çok sayıda farklı kombinasyon olmasından dolayı pistin bazı bölümlerinde referans noktalarını bulmak çok zorlayıcı oluyor.

“Renkli çizgiler haricinde nerede olduğunu tam olarak kestirmeniz kolay değil. Özellikle arka düzlükte her şey oldukça karışık ve bazen virajın nerede olduğunu görmek için çok çaba sarf etmem gerekti.

“Neler olacağını göreceğiz. Buraya iyi bir tempoyla başladık, ama Red Bull ve Ferrari tehdidine karşı sürekli alarmda olmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.