Ocon: Yapmamız gereken çok iş var

Esteban Ocon, kendi evindeki hafta sonunun istediği gibi başlamadığını ve rekabetçi olmak için daha yapacak çok işleri olduğunu söyledi.

Ocon: Yapmamız gereken çok iş var Formula1

Antremanlarda ilk 10’a giremeyen ve bunun hayal kırıklığı yarattığını dile getiren Fransız pilot, sıralama turlarına kadar daha iyi olmaları gerektiğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

“Kendi evinizde ve seyirciniz önünde Formula 1 aracı sürmek harika bir duygu. Çok uzun süredir bu anı bekliyordum ve dün benim için oldukça özel bir gündü.

“Ne yazık ki en sorunsuz günlerimizden birini geçiremedik. Lastiklerimde meydana gelen yanık bölgeden dolayı ilk antremanlarda yaklaşık 20 dakika kaybettim ve bu pist için önemli bir kayıptı.

“İkinci antremanlarda Sergio’nun aracına ne olduğunu ve lastiğin neden çıktığını da analiz etmemiz gerekti. Sıralama turlarına kadar yapmamız gereken çok iş var.

“Şu an araçla ilgili tam olarak mutlu değilim, ama sorunları çözüp, orta sıralarda daha iyi yere geleceğimize de eminim. Umarım bugün sorunsuz bir gün olur ve seyircilerim önünde güzel bir sonuç alabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.