Verstappen: Vakit kaybını güzel telafi ettik

Max Verstappen, ilk antremanlardaki zaman kaybını aynı gün içinde telafi ettiklerini ve bundan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Verstappen: Vakit kaybını güzel telafi ettik Formula1

Lastiklerindeki sorundan dolayı ilk seansta sadece 15 tur atabilen Hollandalı pilot, günü de takım arkadaşının gerisinde 3.sırada tamamlamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Lastiklerin birinde meydana gelen problemden dolayı ilk antreman seansında biraz vakit kaybettik.

“Daha önce burada hiç sürüş yapmadığım için mümkün olduğunca çok pistte kalmak istedim, ama ne yazık ki bu gerçekleşmedi. Öğleden sonra ise araç daha iyi durumdaydı ve bu kaybı telafi etmeyi başardım.

“Pisti çok iyi analiz edip, anlamamız gerekiyor. Farklı sayıda çizgiler var ve her birinin yol tutuşu farklı. Yarışta öndekini takip ederken, bu değişik çizgiler bize yardım edebilir.

“Her hamur için farklı bir ayar gerekiyor ve bu üç lastikle ilgili de en iyi şekilde dengeyi bulmalıyız. Açıkçası burada yarışmak ve rekabetçi olmak hiç kolay değil, ama şimdiye kadar ki süreçten memnunum.

“Rüzgarın da tur zamanına etkisi çok büyük oluyor. Aynı zamanda atak yapmanın da mümkün olup, olmadığını henüz bilmiyorum. Hiçbir araca o kadar yakın olamadım. Sanırım bunu en iyi yarışta göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.