Vettel: Her şey bir araya getirmekte zorlandık

Sebastian Vettel, Fransa Gp’si antremanlarında her şeyi bir araya getiremediklerini ve bu yüzden rakiplerinin gerisinde kaldıklarını söyledi.

Vettel: Her şey bir araya getirmekte zorlandık Formula1

4 kez dünya şampiyonu Alman pilot Paul Ricard’daki antremanları istediği gibi geçiremezken, ilk günü 5.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Ben aracın hızlı olduğunu düşünüyorum, ama benim performansım araçla birleşemedi ve bu yüzden de geride kaldım.

“Burası her şeyi bir araya getirmenin hiç kolay olmadığını pistlerden biri ve ayarlar konusunda da küçük bir hata her şeyi kötü etkileyebiliyor.

“Bazı virajlarda doğru noktayı bulmak çok zor ve bunu daha iyi bir hale getirmek neredeyse imkansız. Pist genel anlamda oldukça karmaşık.

“Yarış temposunda biraz daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Her turda bazı farklı çizgiler tutturmayı denedim ve bugün de buna devam edeceğim. Araçla birlikte gelişip, bugün iyi bir sonuç almak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.