Bottas: Ferrari gerçek hızını göstermiyor

Valtteri Bottas, Ferrari’nin geçmiş yarışlarda olduğu gibi yine antremanlarda hız sakladığını ve sıralamalarda daha kuvvetli olacaklarına inandığını söyledi.

Bottas: Ferrari gerçek hızını göstermiyor Formula1

Ferrarilerin yaklaşık 1 saniye önünde gözüken Mercedes’te bunun gerçekçi bir fark olduğu düşünülmezken, takım önlerinde zor bir sıralama seansı olduğunu belirtiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Lewis ikinci antremanlarda harika bir tur attı ve burada rekabetçi olabileceğimizi göstermiş olduk.

“Yine de daha önceki antreman seanslarında olduğu gibi Ferrari’nin hız sakladığını düşünüyorum. Sıralama turlarında bunu daha net şekilde göreceğiz.

“Burada olmaktan çok keyif alıyorum. Daha önce Fransa’da çok alt serilerde yarışma fırsatım olmuştu ve tekrar Formula 1 takvimine girdikleri için mutluyum.

“İkinci antremanlarda su sızıntısı meydana geldi ve bunun nedenini bir an önce anlayıp, bizi tekrar rahatsız etmesini engellemeliyiz. Umarım bu hafta sonundan zaferle ayrılabiliriz, ama bunun kolay olmayacağını düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.