Vettel: Son turumda çok zorladım

Sebastian Vettel Q3’teki son turunda çok zorladığını ve bu yüzden de birkaç yerde hata yaptığını söyledi.

Vettel: Son turumda çok zorladım Formula1

İlk haklar sonunda 3.sırada yer alan Alman pilot, sonrasında derecesini geliştirememiş ve iki Mercedes pilotunun gerisinde kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Burada doğru denge ayarlarını bulmak çok zordu. Son hakkımda her şeyimle zorlamaya çalıştım, ama bu da bana biraz vakit kaybettirdi.

“Birkaç yerde lastikleri ve aracı kaybettim, bu da bana vakit kaybı olarak geri döndü. Çizgileri bulmak hiç kolay değildi ve bir tanesini kaçırdığınızda sonuçları çok büyük oluyor.

“İlk hakkımdan sonra pole pozisyonu için bir şansım olabileceğini düşündüm, ama bunun için kusursuz bir tura ihtiyacım olduğunu biliyordum. Aracın yarışta daha iyi olmasını bekliyorum, bu yüzden 3.sıra fena sayılmaz.

“Son Fransa Gp’sinde ben de griddeydim ve harika seyircileri olduğunu hatırlıyorum. Bugün de bize olan desteklerini hiç esirgemediler ve keyifli bir gün geçirdik.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.