Magnussen: Raikkonen’in yaptıkları çok saçmaydı

Kevin Magnussen, Kimi Raikkonen’in sıralama turlarında kendisini engellediğini ve vakit kaybettirdiğini söyledi.

Magnussen: Raikkonen’in yaptıkları çok saçmaydı Formula1

Son hakkı öncesinde Raikkonen’in önünde olan Danimarkalı pilot, sonrasında rakibine geçilmiş ve ilk viraja gelirken vakit kaybetmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Magnussen şöyle konuştu.

“Kimi tüm turlarını mahvetti, ama kaç turluk benzini vardı bilmiyorum. Bir türlü pite girmedi ve yaklaşık 3 tur üst süte atmış olabilir.

“Genelde tek turluk benzinle piste çıktığımız için onun da öyle yapmasını bekliyordum ve pite gireceğinden emindim. Sonuçta attığı turlarda da iyi değildi.

“Önce pist üstünde beni geçti ve sonrasında tekrar yavaşladı. O anda onun artık pite gireceğinden emindim, ama tekrar bir tur daha atmaya karar verdi. 3 tur üst üste aynı lastiklerle zorlamanın bir anlamı yoktu, Kimi’nin ne yapmaya çalıştığını tahmin edemiyorum.

“Benim turumu da engellediği için çok sinirliyim. Yaptığı şey kurallara aykırı mı bilmiyorum, ama beni kötü şekilde etkilediği kesindi.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.