Verstappen: Aracın bütün potansiyelini kullanamadık

Max Verstappen, Fransa Gp’si sıralama turlarında istedikleri gibi aracın tam performansını ortaya çıkaramadıklarını ve bu yüzden geride kaldıklarını söyledi.

Verstappen: Aracın bütün potansiyelini kullanamadık Formula1

Takım arkadaşını Ricciardo’nun önünde sıralama turlarını 4.sırada noktalayan Hollandalı pilot, çok mutlu değil.

“Sıralama turlarında ne yazık ki tüm gücümüü kullanıp güzel bir tur atmayı başaramadık.

“Aracın ön tarafındaki yol tutuş çok düşüktü ve bu da işleri benim için zorlaştırdı. Yine de 4.sırada olmak güzel, eğer yağmur gün boyu yağsaydı daha yukarılarda da olabilirdik.

“Özellikle düzlüklerde Mercedes ve Ferrari’ye çok daha fazla vakit kaybediyoruz. Çok iyi bir dengemiz olmadığı için uzun virajlarda da sorun yaşadık.

“Yarış tempom iyiydi, ama diğerlerinin de çok kötü olacağını düşünmüyorum. Burası yeni bir pist ve her şey olabilir. Elimize geçebilecek fırsatlara hazır olmalıyız.

“Biz yarışa süper yumuşak lastiklerle başlayacağız, Ferrariler ise ultra yumuşak lastiklerle, bu yüzden startta bizden daha iyi bir çekişe sahip olabilirler.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.