Leclerc: Kariyerimin en iyi geri dönüşüydü

Charles Leclerc, Cuma günü yaşadığı sorunların ardından sıralama turlarında gelen 8.’liğin kariyerinin en iyi geri dönüşü olduğunu söyledi.

Leclerc: Kariyerimin en iyi geri dönüşüydü Formula1

Fransa Gp’si sıralama turlarında kariyerinin en iyi sonucunu elde eden Monacolu pilot, Alfa Romeo Sauber’in de son 3 yıldaki en iyi derecesinin sahibi oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Leclerc şöyle konuştu.

“İnanılmaz bir gündü. Cuma günü çok sayıda problemim vardı ve tüm bunları geri bırakıp kariyerimin en iyi geri dönüşünü yapmaya başardım.

“Buraya ilk geldiğimizde araç çok kötü bir durumdaydı ve neredeyse süremiyordum bile. Sıralama turlarından bir gün önce mühendislerle birlikte geç saatlere kadar çalıştık ve bunun karşılığını aldığımı için mutluyum.

“Sorunları çözüp aracı şu ani haline getirmek inanılmazdı. Takımdaki herkese teşekkür ederim, birlikte muhteşem bir iş başardık.

“Yarış yine de çok zor olacaktır. Kurallar gereği Q2’deki lastikle yarışa başlayacağız ve bu da ultra yumuşak lastikler oluyor. Genel olarak bu hamurda çok rekabetçi değiliz. Bu yüzden zor bir ilk bölüm olacaktır.

“Neler olacağını göreceğiz. Elimizden geleni yapıp, mümkün olan en iyi sonucu almaya çalışacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.