Bottas: Takım harika bir iş yaptı

Valtteri Bottas, Fransa Gp’si sıralama turlarında 1-2 olmalarının ardından takımın çok iyi bir iş yaptığını ve sonuçtan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Bottas: Takım harika bir iş yaptı Formula1

Takım arkadaşı Hamilton’ın 0.118 saniye gerisinde 2.olan Fin pilot, yarışta bir şansı olacağına inanıyor.

“Sıralama turlarında çok güçlüydük. Takım halinde harika bir iş yaptık ve bu sonucu hak ettiğimizi düşünüyorum.

“Attığım tur fena değildi, ama her şeyi bir araya getirip kusursuz bir iş yapamadım, bu yüzden 2.sıradan dolayı kötü hissetmiyorum.

“2.antremanlarda vakit kaybettikten sonra son seansta çok sayıda tur atıp bunu telafi etmek istiyordum, ama ne yazık ki böyle olmadı ve yağmurdan dolayı yine istediğimiz şeyleri yapamadık.

“En azından ilk çizgiyi kapatmak güzel oldu. Bu şekilde strateji anlamında da diğerlerine karşı bir üstünlüğümüz olacaktır.

“Takım da Cuma gününden itibaren aracı buraya en iyi şekilde hazırlayarak bize iyi bir şans tanıdı. Şimdi yarışta neler olacağını bilmiyoruz, burada ilk defa yarışacağımız için heyecanlıyım ve çok farklı şeyler görebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.