Fransa’da zafer Hamilton’ın

Lewis Hamilton, hafta sonunun başından itibaren en hızlı isim olduğu Paul Ricard pistinde damalı bayrağı ilk sırada geçmeyi başardı.

Fransa’da zafer Hamilton’ın Formula1

Bu sezonki 3.galibiyetini alan İngiliz pilotu Red Bull’dan Verstappen yaklaşık 7 saniye geriden izlerken, Vettel ile Bottas’ın teması yarışın en önemli olaylarından biriydi.

Olayın ardından Vettel 5 saniye cezası alırken, iki pilot da gridin gerisine düşmüştü. Kimi Raikkonen öndekilerden farklı olarak süper yumuşak lastiğe geçtikten sonra kanadında hasar olan Ricciardo’yu geçip podyuma çıkan son isim oldu.

Vettel geriye düşmesine rağmen iyi bir yükselişle yarışı 5.sırada noktalarken, geri kalanların en iyisi ise beklendiği gibi Haas’tan Kevin Magnussen oldu.

Bottas hasarlı aracı ile 7.sırada yer alırken, ilk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Sainz, Hulkenberg ve Leclerc oldular. Fernando Alonso ise kötü giden yarışta 16.sırada yer aldı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.