Sainz: Sanal güvenlik aracı sayesinde puan aldım

Carlos Sainz, yarışın sonlarında motorunda meydana gelen hasarla puan almasının çok zor olduğunu ve sanal güvenlik aracının kendisine yardım ettiğini söyledi.

Sainz: Sanal güvenlik aracı sayesinde puan aldım Formula1

Bitime 5 tur kala motorundaki güç büyük oranda azalan İspanyol pilot, Magnussen ve Bottas’a geçilmiş ve hemen sonrasında da sanal güvenlik aracı ortaya çıkmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Bu 8.’liğe kabul etmek benim için hiç kolay değil. Neyse ki sanal güvenlik aracı çıktı ki, bu şekilde puan almayı başardım.

“Neredeyse bütün yarışı 6.sırada götürürken bitime çok kısa süre kala böyle bir olayın yaşanması tabii ki çok üzücü.  Takım ve kendim için üzgünüm, ama yapabileceğimiz bir şey yok.

“Kusursuz bir hafta sonu geçirmeye çok yakındık, ama olmadı. Harika bir startla 3.’lüğe kadar yükselsem de öndeki üç takımın pilotuyla mücadele etmem mümkün değildi.

“Kendi evimizde 6.olmak çok güzel olacaktı, ama yine de iyi bir yarış geçirdik ve sonraki yarışlar için bize umut verdi.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.