Ricciardo: 4.’lükten daha hızlıydık

Daniel Ricciardo, Fransa Gp’sinde iyi bir hıza sahip olduklarını ve kesinlikle 4.’lükten daha fazlasının mümkün olduğunu söyledi.

Ricciardo: 4.’lükten daha hızlıydık Formula1

Ön kanadındaki sorundan dolayı düşük bir tempoyla gitmek zorunda kalan Avustralyalı pilot, pitlerin ardından Raikkonen’i arkasında tutamamış ve yarışı 4.sırada tamamlamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Açıkçası podyuma çok rahat çıkabileceğimi bir yarışta 4.olduğum için biraz hayal kırıklığı yaşıyorum.

“Pitlerden önce gayet iyi bir tempomuz vardı. Tabii ki Lewis herkesten çok hızlıydı, ama en azından Ferrari’yi arkamızda tutabilecek kadar iyiydik.

“Pite girmeme iki tur kala ön kanadımda bir hasar meydana geldi ve büyük bir önden kayma yaşamaya başladım. Bir parçaya mı çarptım bilmiyorum, ama bu yarışımı kötü şekilde etkiledi.

“Kimi süper yumuşak lastikleri taktıktan sonra benim için geleceğini biliyordum. Mavi bayraklar da bana hiç yardım etmedi ve o bölümde de çok vakit kaybettim.

“Her ne kadar bu sonuçtan daha iyisini hak etsek de takım halinde güzel puanlar aldık ve burada mutlu ayrılacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.