Vettel: Farklı yapabileceğim bir şey yoktu

Sebastian Vettel, Bottas ile olan temasında hatalı olduğunu kabul ederken, buna rağmen o durumda farklı yapabileceği bir şey olmadığını da ekledi.

Vettel: Farklı yapabileceğim bir şey yoktu Formula1

İyi bir start almasına rağmen Bottas’e geçemeyen Alman pilot, sonrasında yaşadığı blokaj ile birlikte duramamış ve çarpışmaya yol açmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Her şeyin sonunda düşündüğümde farklı yapabileceğim bir şey olduğuna inanmıyorum.

“Tabii ki olanlar doğru değildi ve kesinlikle benim hatamdı. Yol tutuşum birden kayboldu ve aynı zamanda arkadakilerin de beni geçmeye çalıştıklarının farkındaydım. Ne yazık ki aracı durduramadım ve Bottas’a çarptım.

“Kazaya sebep olmadan dolayı ceza aldım ve buna itiraz edecek konumda değilim. Her şeye rağmen yarışa devam edebildiğimiz için mutluyum, ama önemli puanlar kaybettik.

“Artık bununla ilgili değiştirebileceğimiz bir şey yok. Zaten yarıştan sonra da hemen Valtteri’nin yanına gidip ondan özür diledim.

“Keşke bu kadar iyi bir start almasaydım ve bunlar olmasaydı. Umarım bir sonraki yarışta bu kötü sonucu telafi edebilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.