Raikkonen: Kazanmam bir şey değiştirmeyecek

Yarış kazanamama konusunda uzun süren bir serisi olan Kimi Raikkonen, kazandıktan sonra da farklı bir pilot haline gelmeyeceğini söyledi.

Raikkonen: Kazanmam bir şey değiştirmeyecek Formula1

Son olarak 2013 yılındaki Avustralya Gp’sinde zafere ulaşan Fin pilot, sonraki süreçte podyuma çok kez çıksa da galibiyet alamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Kazanamıyor olmam benim sürüş stilime bir etkide bulunmuyor. Geçmişte çok yarış kazandım ve tekrar kazanamamam için bir neden göremiyorum.

“Her ne kadar uzun süredir galibiyetim olmasa da kazandığım ilk yarıştan itibaren farklı bir pilot olmayacağım. Bu sporun ne gerektirdiğinin farkındayım ve bunlara sahibim.

“Son sıralama turları benim için biraz daha zor geçiyor. Bunun nedenlerini anlamamız gerekiyor. Sene başında daha iyiydim ve tekrar oraya gelebilirim.

“Birkaç kötü seansla moralimi bozmuyorum. Genel anlamda iyi bir aracımız var ve güzel sonuçlar da gelmeye devam edecektir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.