İtalyan basını: Vettel amatörce bir hata yaptı

Sebastian Vettel’in Fransa Gp’si startında Bottas ile olan teması tepki çekerken, İtalyan basını da Ferrari pilotunu eleştirdi.

İtalyan basını: Vettel amatörce bir hata yaptı Formula1

İlk viraja gelirken blokajda kalan ve aracını durduramayıp Bottas’a çarpan Vettel, sonrasında pite girip gridin en gerisine düşerken, 5 saniye cezası da almıştı.

Konuyla ilgili haber yapan La Gazzetta dello Sport’ta şu ifadelere yer verildi.

“Vettel yarışın ilk turunda çok amatörce bir hata yaptı ve bunu sonuçları da takım adına oldukça kötü oldu.

“Harika bir araca sahip olmasına rağmen Ferrari bir kez daha büyük bir fırsat kaçırdı. Bu kaçan puanlar sene sonunda sorun yaratabilir.”

La Repubblica, Vettel’in dünya şampiyonu olmak istiyorsa tekrar böyle hataları yapmaması gerektiğini yazarken, La Stampa ise Alman pilotun tırmanışını takdir ederken, bunun yanında da kaçan 10 puanın çok değerli olduğunu belirtti.

Son olarak Fernando Alonso ise şöyle konuştu.

“Dünya şampiyonluğu için yarışan bir pilotun ilk turlarda bu kadar agresif olmaması gerekiyor. İşler Fransa’da onun için fena gitmedi, ama başka bir yarışta daha büyük sorun yaşayabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.