Fittipaldi: Vettel hala favori

Eski dünya şampiyonu Emerson Fittipaldi, Vettel’in agresif görüntüsüne rağmen hala şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu söyledi.

Fittipaldi: Vettel hala favori Formula1

Fransa Gp’sine 1 puan önde gelen Alman pilot, ilk turdaki temasının ardından geriye düşüp yarışı 5.sırada tamamlamış ve Hamilton ile aranın 14 puan olmasına engel olamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalara bulunan Fittipaldi şöyle konuştu.

“Vettel ilk turlarda oldukça agresif bir tutum sergiliyor. Bu ona bazen kazandırırken, Fransa’da olduğu gibi puan da kaybettirebiliyor.

“Teknik olarak konuşursak Ferrari’nin son 4 yarışın 3’ünü kazanabilecek hızı vardı ve Mercedes de artık bu durumun farkında. İki takım arasında bir fark kalmadı.

“Toto Wolff’ün de sene başında böyle bir mücadele beklediğini düşünmüyorum. o da durumda dolayı oldukça şaşkın, ama bu spor için harika bir gelişme.

“Neler olacağını göreceğiz. Red Bull da oldukça iyi durumda ve şampiyonu belirleme konusunda oldukça kritik bir rol oynayacaklarını düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.