Alonso: İstediğimiz yere varacağız

Fernando Alonso, Fransa Gp’sindeki kötü yarışa rağmen ilerlemeye devam ettiklerini ve gelişim göstermelerinden mutlu olduğunu söyledi.

Alonso: İstediğimiz yere varacağız Formula1

Paul Ricard pistinde Q1’de elenen ve bu sezonun en kötü sonucunu alan Woking merkezli takım, moralleri yüksek tutmaya çalışıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Avusturya’ya aracımızı biraz daha anlayarak gideceğiz. Gelişim gösterdiğimize inanıyorum ve hedeflediğimiz yerlere geleceğiz.

“Böylesine hayal kırıklığı dolu bir sonucun ardından bunu geride bırakıp önünüze bakmanız gerekir. Hemen ardından bir yarış daha olması çok güzel, böylece iyi bir sonuçla Fransa Gp’sini tamamen unutabiliriz.

“Bu pisti çok seviyorum, eski ve yeninin güzel bir kombinasyonu var. Doğayla iç içe olabildiğimiz bir yer ve sürüş yaparken de çok keyif alıyorum.

“İyi bir tur için sürekli saldırabileceğimiz bir pistteyiz ve sadece 5 tane gerçek viraj var. Çok zorlarsanız sizi ısırmak için bekliyorlar ve hata yapma lüksümüz yok.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.