Hockenheim 2019 takviminde olmayacak

Alman yetkililerinden gelen son açıklamaya göre Hockenheim pisti 2019 yılı yarış takviminde yer almayacak.

Hockenheim 2019 takviminde olmayacak Formula1

Gelecek ay yarışa ev sahipliği yapacak olan pist, Formula 1’in sahibi Liberty Media ile anlaşmaya varılamamasından dolayı gelecek yıl sporda olmayacak.

Hockenheim pistinin patronu Georg Seiler yaptığı açıklamada şöyle konuştu.

“Bu gelişmeden dolayı çok şaşkın değiliz, ama büyük bir üzüntü duyduğumuz kesin. Liberty Media ile yaptığımız konuşmalarda ekonomik olarak riskin minimum olması durumunda devam edeceğimizi belirttik.

“Ne yazık ki karşılıklı olarak bu konuda anlaşamayınca 2019 takviminde yer alamayacağımızı açıklamam gerekiyr. Gelecekte tekrar burada olmak istiyoruz.

“2017’den beri bu konu hakkında görüşmelerimiz sürüyordu. Tabii ki kalıcı olmak istiyorduk, ama şartlar şu an için ne yazık ki istediğimiz seviyede değil.”

Bu gelişmenin ardından gözler Nurburgring pistine çevrildi. Pist yetkilileri tekliflerini yaptıklarını ve artık her şeyin Liberty Media’ya bağlı olduğunu söyledi.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.